Obiekty posiadające duże sale konferencyjne w okolicach rynku we Wrocławiu i Krakowie - 115 obiektów konferencyjnych

www.konferencjewroclaw.com

Strona głównaStrona główna

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Obiekty posiadające duże sale konferencyjne w okolicach rynku we Wrocławiu i Krakowie

Obiekty posiadające duże sale konferencyjne w okolicach rynku we Wrocławiu i Krakowie


Kilkanaście lat temu, konferencja, czy sympozjum, kojarzone były głównie z wydarzeniami naukowymi, ewentualnie dużymi korporacjami i firmami zatrudniającymi tysiące osób. W dzisiejszych czasach okazuje się, że nawet niewielkie podmioty gospodarcze, a często osoby prywatne, organizują tego typu spotkania, aby uatrakcyjnić sprzedaż swojego produktu, podnieść kwalifikacje pracowników, czy przeprowadzić audyt. Aby takie spotkanie przebiegło jak najlepiej, organizatorzy muszą szczególną uwagę skupić na jakości przeprowadzonego spotkania.

Wybierając region, województwo, czy konkretne miasto, jako gospodarza planowanego wydarzenia, brane są pod uwagę czynniki zwiększające wydźwięk i rangę takiego spotkania. Najczęściej w pierwszej kolejności brane są pod uwagę duże miasta i prestiżowe miejsca, najczęściej blisko centrum. Można przejrzeć oferty podzielone właśnie regionami czy miastami. Kiedy zapadnie już decyzja odnośnie miejsca, można się skupić na innych czynnikach, składających się na dobrą jakość spotkania konferencyjnego. Wybierając większe miasto, mamy jednocześnie łatwiejszy dostęp do instytucji, urzędów i ewentualnych kontrahentów, skupiających się w aglomeracjach.

Jednym z miast chętnie wybieranym do organizacji spotkań biznesowych jest niewątpliwie Wrocław. Tłumy turystów, piękne zabytki i wiele atrakcji, przemawiają do wielu organizatorów. Ważną rolę odgrywa też lokalizacja obiektów konferencyjnych w samym Wrocławiu. W mieście można znaleźć nawet 115 lokalizacji, ale na szczególną uwagę zasługuje kilka hoteli umiejscowionych w okolicy wrocławskiego Rynku. Jest jeden z trzech największych polskich rynków, otoczony wielowiekowymi kamienicami o ciekawej architekturze, przyciąga nie tylko turystów, ale również przedstawicieli świata biznesu. Przy Rynku zlokalizowane są najciekawsze centra konferencyjne.

 art hotel wrocław


Na pewno niebanalnym miejscem może się okazać ART HOTEL ****, który oferuje 142 miejsca noclegowe z artystycznym wystrojem i autentycznym dziełami wrocławskich malarzy. W hotelu zorganizowano 4 sale konferencyjno – szkoleniowe, gdzie można przeprowadzać nawet najbardziej wymagające spotkania, największa sala może pomieścić 70 osób. Dużym plusem hotelu jest „Art Restauracja i kawiarnia”, gdzie podawane są potrawy, przygotowywane według stuletnich Receptur, a Sale Teatralna i Śniadaniowa z XVII wiecznymi zdobieniami oraz Sala Ogrodowa w stylu włoskim, mogą być wykorzystane do wystawnego bankietu. Organizacja konferencji w takim miejscu, podnosi prestiż organizatora i zapewnia pozytywny odbiór wśród uczestników.

Osoby odpowiedzialne za wizerunek firmy i organizację szkoleń czy konferencji, wiedzą jakie czynniki podnoszą rangę wydarzeń i co trzeba zrobić, żeby zaproszeni goście, lub pracownicy, odebrali udział w takim wydarzeniu, jako swego rodzaju wyróżnienie. Takim zabiegiem najczęściej jest wybór właśnie atrakcyjnego turystycznie miejsca, gdzie po konferencji można zaplanować uczestnikom czas wolny. Dlatego też, wiele firm decyduje się na organizację spotkań w Krakowie. Miasto jest bardzo atrakcyjne zarówno dla zwiedzających, jak i dla podróżujących służbowo, o czym mogą świadczyć 62 obiekty zlokalizowane przy Rynku Głównym, które oferują funkcjonalne sale konferencyjne, a w całym mieście znajdziemy takich propozycji 193, warto więc poważnie zastanowić się nad organizacją eventu firmowego czy kongresu właśnie w Krakowie.

 kraków


Jedną z najbardziej rozbudowanych ofert biznesowych, może się pochwalić Holiday Inn Krakow City Centre. Ten nowoczesny hotel, położony jest kilkaset metrów od Rynku Głównego i jest w stanie przyjąć 236 gości. Organizatorzy konferencji mają do wyboru bogate centrum biznesowe, które obejmuje aż 16 doskonale wyposażonych sal konferencyjnych. Duży wybór pomieszczeń i możliwości pomieszczenia nawet 440 gości, bądź organizacji kameralnych spotkań, to niewątpliwe atuty hotelu. Zaplecze gastronomiczne, również powinno zadowolić nawet najwybredniejszych gości. Restauracje „Impresja” i „The City”, to połączenie kuchni śródziemnomorskiej i polskiej, a potrawy w ich wydaniu przyciągają również mieszkańców miasta. Natomiast „Patio” i „Reflections Lobby Bar & Cafe”, to typowy klubowy klimat, doskonały na mniej oficjalne spotkania. Organizacja konferencji w takim obiekcie, powinna zadowolić każdego uczestnika, a luksusowe wnętrza i nowoczesne rozwiązania zapadają w pamięć na długo po zakończeniu eventu.

Więcej informacji o organizowaniu konferencji w tych miastach można znaleźć na stronie sale konferencyjne na wynajem w Krakowie i Wrocławiu.
Data publikacji: 16.03.2020

 
Zobacz również

Centra konferencyjne i hotele posiadające sala na ponad 300 osób nad morzem

Centra konferencyjne i hotele posiadające sala na ponad 300 osób nad morzem

Kilkanaście lat temu hotel kojarzył się głównie z miejscem noclegowym i to nie zawsze komfortowym. Obecnie wzrosły [..]

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do
Aktualnosci

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 3 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 6 obiektów pokaż

Warto zobaczyć

Muzeum Miejskie we Wrocławiu

Muzeum Miejskie we Wrocławiu

Muzeum Archeologiczne w różnych siedzibach i strukturach muzealnych istnieje już od 185 lat. Powstało w 1815 r. na bazie prywatnych i posekularyzacyjnych zbiorów archeologicznych...

więcej Zobacz więcej

Polecamy obiektywoj. dolnośląskie

Hotel Patio

Hotel Patio

Wrocław

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych78

więcej Zobacz więcej

Haston City Hotel

Haston City Hotel

Wrocław

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych222

więcej Zobacz więcej

Hotel Jester

Hotel Jester

Wrocław

Sal konferencyjnych2

Miejsc noclegowych62

więcej Zobacz więcej

Konferencje, integracja