Za co kochamy sporty ekstremalne? - brak obiektów konferencyjnych

Strona głównaStrona główna

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Za co kochamy sporty ekstremalne?

Za co kochamy sporty ekstremalne?

Fot. www.freedigitalphotos.net

Sporty ekstremalne, choć niejednokrotnie wiążą się z ogromnym ryzykiem, cieszą się sale rosnącą popularnością. Za co tak naprawdę je kochamy?
Poszukując silnych emocji coraz większe rzesze ludzi decydują się na uprawianie sportów ekstremalnych. Bardzo często pierwszym impulsem, który skłania nas do tego kroku są firmowe imprezy integracyjne, podczas których uprawia się najczęściej off-road, karting, wspinaczki, skoki na bungee lub ekstremalne wyprawy wysokogórskie. Często to właśnie wtedy odnajdujemy w sobie żyłkę sporowca i potrzebę adrenaliny, która podnosi jakość naszego życia.

Sporty ekstremalne pozwalają nam ciągle przekraczać kolejne granice, podnosić swoje umiejętności, rywalizować z samym sobą. Dzięki nim możemy poznać własne możliwość i granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

Uprawianie sportów ekstremalnych budzi skrajne emocje. Jedni widzą w nim tylko ryzykowanie własnym zdrowiem i życiem, inni – sposób na poznawanie siebie i fantastyczną zabawę. Dla tych drugich często najważniejszy nie jest sam moment wykonania skoku czy ewolucji, ale raczej moment oczekiwania i cały styl życia, jaki wiąże się z uprawianiem wybranej dyscypliny.

Za naszą miłość do sportów ekstremalnych odpowiada w dużej mierze adrenalina, która wytwarza się w organizmie w sytuacjach niebezpiecznych, stresowych i ekstremalnych. To silna substancja, która potrafi zapanować nas naszym ciałem i umysłem. Wywołuje w naszym orgazmie reakcje fizjologiczne, które przygotowują nas do walki, obrony lub ucieczki. Należy jednak pamiętać, że adrenalina może bardzo szybko zapanować nad naszym życiem i popychać nas do coraz bardziej niebezpiecznych wyczynów.

Innym powodem, dla którego oddajemy się sportom ekstremalnym jest oderwanie od monotonii codziennego życia. Aktywny odpoczynek po tygodniu spędzonym za biurkiem o fantastyczny pomysł dla kogoś, kto szuka w życiu silnych emocji. Warto wspomnieć też o tym że wyczyny zawodowych sportowców budzą ogromny podziw, a to dodatkowe motywatory napędzające sportowych amatorów do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.
Data publikacji: 15.04.2016

 
Zobacz również

The World Games 2017 we Wrocławiu

The World Games 2017 we Wrocławiu

Największe święto sportu, ważne, międzynarodowe wydarzenie, doskonała promocja miasta i kraju na świecie, a prze [..]

Odlotowa rozrywka w tunelu aerodynamicznym

Odlotowa rozrywka w tunelu aerodynamicznym

Uwielbiasz uczucie wolności, jakie daje swobodne unoszenie się w powietrzu? Aby go zasmakować nie trzeba wcale w [..]

Wrocławski Wake Park zaprasza do zabawy

Wrocławski Wake Park zaprasza do zabawy

Kochasz wodę i wodne szaleństwo? Chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego? Lubisz dostać mocną dawkę adrenaliny? [..]

Festiwal Avant Art

Festiwal Avant Art

9 edycja festiwalu Avant Art. odbędzie się w dniach 3 - 8 października 2016, a poświęcona będzie Japonii. Tegoro [..]

 
konferencje - brak obiektów konferencyjnych

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do
Aktualnosci

Polecamy obiektywoj.
Konferencje, integracja
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'ORDER BY m.nazwa collate utf8_polish_ci' at line 1

Województwo - inne miejscowości:

Logo
www.konferencjewroclaw.com
copyright 2013/2014
Tel: 022 616 06 14; 022 616 06 15 fax: 022 616 07 07
Mail: info1@salekonferencyjne.pl